Ko nežino parko Kėdainiuose lankytojai

Pačiame Kėdainių centre, netoli geležinkelio stoties, Babėnų miške įrengtas poilsio parkas su suoleliais, dviračių takais, automobilių stovėjimo aikštele, pavėsine ir tualetu. Tai papakankamai populiari laisvalaikio praleidimo vieta miestlėnų tarpe. Atvažiuoja ne tik aktyvaus poilsio mėgėjai, bet netrūksta ir šeimų su vaikais. Ko gero nei vienas jų neįtaria, kad jų pamėgta pasivaikščiojimo vieta yra buvusi priešlėktuvinės gynybos baterija S-75 Volkchov.
S-75 sistemos pradėtos gaminti 1957 metais. Tai oro erdvės kontrolei skirta, radijo bangomis valdomų raketų sistema. Skystu kuru varomų raketų veikimo spindulys – iki 42 km, veikimo aukštis iki 30 km. Radarai fiksuodavo artėjantį lėktuvą arba raketą. Pasiekusi taikinį raketa susprogdindavo 190 kg svorio skeveldrinę kovinę galvutę. Sistema galėdavo į viena taikinį paleisti iki 3 raketų 0.7 minutės intervalu. Viso bazėje budavo 12 raketų.
Bazės kontūrus galima atpažinti tik 2003 metų ar senesnėse palydovinėse nuotraukose. Šiuo metu augmenija užgožusi ne tik takus, bet ir daugelį statinių likučių. Iš statinių išlikus tik centrinė radiolokatoriaus rampa, bei raketų starto aikštelių kontūrai ir raketų paleidimo įrenginių tvirtinimo pamatai.

4 komentarai “Ko nežino parko Kėdainiuose lankytojai

 1. Atgalinis pranešimas: Ko nežino parko Kėdainiuose lankytojai | Šarūnas Jasiukevičius

 2. Atgalinis pranešimas: Kėdainių parkas - kokią paslaptį saugo? | Šarūnas Jasiukevičius

 3. Rytis
  26 Kov 2017

  Taip teko ten 2 metus tarnauti. 1984-1986. Gal atsilieps žinantys… Jei kas domėtusi, galiu ir daugiau pasakyti, vis tik 2 metus tuose požemiuose praleidau…

  • Vytautas
   29 Lap 2017

   Sveiki.Domiuosiu sovietų kariniu pslikimu Lietuvoje.Būtų idomu daugiau sužinoti apie šią vietą,nes ne kartą teko lankytis.Kiek suprantu S-75 komleksas buvo skiriamas svarbių objiektų priešlėktuvinei ginybai.Šiuo atveju raketinė pozicija gynė Kėdainių karinį aerodromą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *