Legendinis snaiperio šautuvas Dragunov SVD – kiekvienam

Dragunov SVD

Prieš keletą dienų turėjau galimybę išbandyti legendinį rusišką snaiperio šautuvą Dragunov SVD (Снайперская Винтовка системы Драгунова)
Tai yra 1963 metų modelio pusiau automatinis šautuvas sukurtas ir pagamintas buvusioje Sovietų sąjungoje. Jam skirti dideli, 7,62 x 54 mm šoviniai.
Nors Dragunov SVD vadinasi snaiperių šautuvu, tačiau iš tiesų tai nėra tikroji jo paskirtis. Nors, pagal oficialius duomenis, efektyvaus šūvio atstumas yra 800m, tačiau realiai, su standartine optika, reikia įgūdžių norint pataikyti į už 500 m esantį žmogaus silueto taikinį.
Be to, jis yra automatiškai užsitaisantis ginklas, o tai reiškia, kad dalis parako sukurtos jėgos naudojama spynos pertaisymui. Tikroji jo turėtojo paskirtis buvo puolančių būrių palaikymas. Dėtuvės talpa 10 šovinių, kulkos greitis 830 m per sekundę. Teoriškai esant ugnies linijoje, išgirdus šūvio garsą, jis sutaps su mirties momentu.

Po nedidelių pakeitimų, nuo 1964 metų, Dragunov SVD tapo standartiniu palaikymo ginklu kelių valstybių ginkluotėje. Taip pat keliose Varšuvos pakto šalyse.

Daugiau techninės informacijos nerašysiu, kam įdomu, žemiau yra wikipedijos nuoroda.

Kodėl Dragunov SVD legendinis?
Įprasti snaiperių šautuvai pasišymi gremėzdiška konstrukcija ir didžiuliu svoriu. Dragunov SVD sąlyginai yra lengvas, neturi smarkiai atsikišusių dalių, jį patogu naudoti, optiką galima perprasti per pirmą prišaudymą.
Be viso to, puikiai išbalansuotas. Padėjus vamzdį ant aukštesnio pagrindo, tereikia abiem rankom prilaikyti buožę. Bet tik tam, kad neišsimušti akies ir dantų. Šūvio metu dujos nuvedamos taip, kad vamzdžio kryptis nepakistų (kas nebūdinga pvz AK serijos ginklam) Šios savybės leido išlaikyti itin gerus taiklumo rodiklius. Štai kokia, patyrusio šaulio pataikymo tikimybė: iš 800m – 50%, iš 500m – 80%, iš 200m – 90%. Turima omenyje suaugusio žmogaus dydžio (1,7m aukščio ) taikinį. Prie viso to dar žvėriška kaunamoji galia. Beje, Vokietijos demokratinės respublikos ginkluotėje buvo 2000 šių ginklų.
O dabar šiek tiek asmeninių įspūdžių. Nesu šaudęs iš daugelio ginklų, tačiau Dragunov SVD atatranka nustebino. Netgi po po, kai buvau įspėtas. Per kelias šaudymo valandas ant peties prisitrankiau nemenką mėlynę. Sako, kad dėl patirties stokos. Kuomet išmoksiu taisyklingai laikyti – mėlynių nebus.
Papasakojo istoriją, kad dar mažiau patyręs šaulys su optika prasiskelė antakį. Teko siūt.
Ginklo taiklumas fantastiškas. „Prišaudžiau“ iš 50m. Vėliau – į 100m atstumu esančius taikinius. Pasidarė nuobodu. Treniruotės rezultatas – taikinio centras iš 200m.
O dabar dėmesio! Šis ginklas nėra automatinis, o tai reiškia, kad jį galima įsigyti oficialiai. Taip taip, supratote teisingai – nors tai yra mirtinas super ginklas, bet gali būti traktuojamas kaip medžioklinis šautuvas.
Norite dar vienos geros žinios? Jo kaina tik 5000 €. O šoviniai kainuoja po 0,35-0,5€. Piguva. Manau, kad per 1-2 mėn susitvarkysiu reikiamus dokumentus ir tikrai įsigysiu legendinį Dragunov SVD.

Daugiau informacijos www.wikipedia.org

 

Dragunov SVDDragunov SVDDragunov SVDDragunov SVDDragunov SVD

6 komentarai “Legendinis snaiperio šautuvas Dragunov SVD – kiekvienam

 1. Atgalinis pranešimas: Legendinis snaiperio šautuvas Dragunov SVD kiekvienam | Šarūnas Jasiukevičius

 2. Donatas
  16 Bir 2015

  O kur galima nusipirkti turejau toki kazkada bet buvo medziokline versija tigr kie zinau skiriasi

  • Praeities žvalgas
   20 Bir 2015

   pas mažmenininkus ginklų partuotuvėse

 3. Tominis
  25 Lap 2015

  Vienas geriausiu straipsniu apie ginklus kiek esu skaites ( o skaites nemazai). Trumpai ir aiskiai. Taip ir toliau. +9/10

 4. Donatas
  19 Rgp 2016

  Vollit.lt parduotuveje šoviniai 7.62x54R kaina- 1.04€ o Ginklu fonde 0,45€. O šoviniu kokybe mažai kuom skiriasi…
  Ir kurioje šaudykloje galima butu iš ju pašaudyt?

 5. Stalker
  28 Gru 2016

  Taikliai pasakyta, kad SVD tikrai nėra snaiperinis ginklas, daugiau paprastas rifle, bet ir čia yra daug geresniu pasirinkimo variantų, tarkim ir M14, kuris su optika gerokai lenkia SVD ir į taikinį už 800m galima pataikyt be didesnių problemų, kas su Dragunovu sunkiai imanoma dėl nežmoniško kulkos kritimo. Realiai SVD gali patikt tik užkietėjusiam entuziastui, kuriam patinka pati ginklo išvaizda, garsas, ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *