Arktinė ekspedicija. Svalbard archipelagas Arkties vandenyne.

Arktinė ekspedicija. Svalbard archipelagas Arkties vandenyne.

Kelionės data:
Registruokis ir kelionės datą sužinok pirmas!
Kelionės kaina:
Kaina asmeniui:

1530 +

#ledynas, #banginiai, #baltosiosmeškos, #kasyklos, #poliarinėdiena – jei šie žodžiai Jums sukelia nuotykio pojūtį, skaitykite žemiau.

 • Šiauriausias nuolat gyvenamas planetos taškas – Svarbard archipelagas.
 • Longjyrbyen miestelis, apleistos anglies kasyklos, tirpstantis ledynas, šiaurės elniai.
 • Kelionė laivu po archipelagą stebint banginius, baltasias meškas ir retas paukščių rūšis, gamtą. Ledynas iš arti.
 • Pyramiden miestelis vaiduoklis (apleisti pastatai, sovietmečio aplinka ir žmonės, kasyklos, miestelio panorama nuo kalno višaus).

Nuo Svalbard archipelago į šiaurę nėra nieko. Tik Arkties vandenynas. Atšiaurus ir nedraugiškas klimatas. Pusę metų trunkanti poliarinė diena, kitą pusę – poliarinė naktis.

Baltosios meškos, Svalbardo šiaurės elniai, Svalbardo pelėnai ir  baltosios pelėdos – čia gyvena tik keturios žinduolių rūšys. Meškų daugiau nei žmonių (3500 vs 2500), todėl einat paklausyti, kaip tirpstančiame ledyne čiurlena upelis, būtina neštis ginklą. Mirti ir kates auginti draudžiama. Nuo pavasario iki rudens gyvenimas vyksta ištisą parą – pusę metų saulė čia tiesiog nenusileidžia, todėl neturint laikrodžio, sunku suprasti diena dabar ar naktis. Užėjus į vietinę kavinę to irgi nesuprasi,- čia visai normalu po vidurnakčio kavinėje negauti stalelio. Nepaisant ilgų dienų vasarą, Svarbarde nepamatysite nė vieno medžio ar krūmo.

Vienintelė archipelage apgyvendinta sala – Špicbergen. Jos centre, miestelyje Longjyerbyen gyvena didžioji dalis visų archipelago gyventojų (virš 2000 iš 2500 žmonių). Longjyerbyenas gali didžiuotis turėdamas labiausiai į šiaurę nutolusį oro uostą, bankomatą, šiauriausią ligoninę, šiauriausią bažnyčią ir t.t. Bendras miestelio gatvių ilgis (su įvažiavimais į kiemus) yra ne daugiau nei 15 kilometrų. Namai statomi ant polių juos gręžiant į amžinąjį įšalą. Užeidami į bet kokios paskirties pastatą, pirmiausiai už durų palikite savo ilgavamzdį ginklą ir nusiaukite batus.

Šiaurės Atlanto srovės dėka, jūra čia niekuomet neužšąla, todėl mėlynieji ir baltieji  banginiai, jūrų liūtai, ruoniai ir galybė įvairių retų paukščių rūšių – bus dažni jūsų kelionės palydovai.

Longjyerbyenas ir Pyramiden– buvę anglies kasėjų namai. Longjyerbyene ir Pyramidene yra keletas įspūdingų apleistų anglies kasyklų ir vasarą į jas pateiksime.

Pyramiden – miestas vaiduoklis. Postapokaliptinis pasaulis. Nuolatinių gyventojų nėra. Tik pamainomis dirbantis ir gyvenantis personalas. Akmenys ir samanos. Aišku, baltosios meškos. Apleisti visuomeninės paskirties ir gyvenamieji namai, anglies kasyklos. Iš čia išplauksite tuomet, kai atplauks laivas, o jo tikslumas 1-3 dienos. Sėdi krantinėje su kuprine, žiūri į jūros tolį ir nežinai, kada vėl pasieksi į civilizaciją.

Kelionės programa

Kelionės programa preliminari. Gali keistis atsižvelgiant į skrydžius ir oro sąlygas Arktyje

1 diena – skrydis Ryga –  Oslas.

Nakvynė motelyje šalia Oslo oro uosto. Pagal galimybes – laisvas laikas Osle.

2 diena – skrydis Oslas – Longjyerbyen.

Atvykimas į Longjyerbyen. Apsižvalgymas po miestelio apylinkes. Nors jau bus gerokai po vidurnakčio, bet baltosios naktys gerokai sudrums vidinį laikrodį, todėl eisime į vietinę kavinę adaptuotis prie laiko, tempo ir vietinių bendravimo stiliaus.

3 diena – Longjerbyen.

Po pusryčių, kuriuos gaminsimės patys, išsinuomosime ginklus (tik turintiems leidimą išverstą į norvegų kalbą ir patvirtintą notariškai), be kurių iš miestelio išeiti draudžia įstatymas. Atlikę formalumus, lipsime į kalną link kasyklų. Kaposime ledą ir bandysime patekti vidun. Kasyklos. Pietūs. Žygis ant ledyno. Ledyno tirpsmo, mokslininkų darbo stebėjimas. Ledyno vandens degustacija. Įsiamžinimas ledyne esančiame dienoraštyje. Vakarienė vietinėje užeigoje.

4 diena – plaukimas laivu Longjyerbyen – Pyramiden.

Pačių gaminti pusryčiai. 6-7 val. trukmės plaukimas laivu į Pyramiden. Kelyje stebim banginius, meškas krante, ruonius, sustojam apsižvalgyti prie ledyno. Valgom laivo virėjo gamintą maistą. Atplaukus į Pyramiden, adaptacija prie aplinkos ir laikmečio. Apsižvalgom. Vakarienė sovietmečio stiliaus restorane degustuojant sovietmečio patiekalus. Jei yra galimybė, miegame uoste iš jūrinių konteinerių pagamintuose nameliuose, skirtuose mokslininkams.

5 diena – Pyramiden.

Pusryčiai (ir vėliau pagal norus – pietūs, vakarienė) sovietiniame restorane. Lipimas į kalną apleista uždara kasyklų vagonėlių trasa. Pakeliui apžiūrime kasyklų vagonėlių valdymo pultą. Ant kalno stebime puikią panoramą: jūra, ledynas ir miestelis, bei palydovines televizijos ryšio antenas. Grįžtame į miestelį. Pietūs. Miestelio autentika. Apleisti pastatai ir jų vidus: gaisrinė, milicija, kultūros namai, baseinas ir pan. Pasivaikščiojimas medinėmis gatvėmis.

6 diena – grįžimas laivu Pyramiden – Longjyerbyen.

Longjyerbyen miestelio įžymybės: centrinė gatvė, bažnyčia, muziejus, kapinaitės, paštas, parduotuvė ir t.t. Vakarienė – vietinėje užeigoje ar restorane. Laikas unikalioms laiktuvėms.

7 diena – skrydis Longjyerbyen – Oslas.

Nakvynė motelyje šalia Oslo oro uosto. Pagal galimybes – laisvas laikas Osle.

8 diena – skrydis Oslas – Ryga.

Įskaičiuota

 • Nakvynės moteliuose ar svečių namuose;
 • Plaukimai laivu;
 • Ginkluota apsauga visos kelionės archipelage metu;
 • Lietuviškai kalbančio gido paslaugos.

Neįskaičiuota

 • Lėktuvo bilietai (~300-500 eurų).;
 • Maistas ir gėrimai;
 • Suvenyrai ir lauktuvės.
 • Ekskursijos vietoje. Pvz plaukimas į banginių maitinimosi vietas.

Svarbi informacija

Kelionės programa gali keistis, atsižvelgiant į skrydžių grafikų pasikeitimus

Į pastatus įėjimas draudžiamas

Kelionė įvyksta, jei susirenka ne mažiau, kaip 10 žmonių

Galerija

Sužinok daugiau

Registruokis!

Šiuo metu konkrečios datos nėra.

Todėl registruokis ir apie šios kelionės artimiausią datą sužinok pirmas!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *