Baikonuro kosmodromas ir raketos startas

Baikonuro kosmodromas ir raketos startas

Kelionės data:
Registruokis ir kelionės datą sužinok pirmas!
Kelionės kaina:
Kaina asmeniui:

2255 +

#kosmosas, #kosmodromas, #raketa, #buran, #sojuz, #nasa, #stepė, #kazachstanas – jei šie žodžiai Jums sukelia nuotykio pojūtį, skaitykite žemiau.

 • Pirmas ir didžiausias pasaulyje kosmodromas ir astronautų miestelis Baikonur;
 • Kosminių laivų paleidimo aikštelės apžiūra,
 • Kosminio laivo paruošimo startui stebėjimas;
 • Astronautų palydėjimas skrydžiui ir realaus kosminio laivo pakilimo į kosmosą stebėjimas;
 • Daugkartinio paleidimo kosminio laivo Buran apžiūrėjimas ir astronauto kėdės „pasimatavimas“;
 • Kazachstano sostinė Astana;
 • Kelionė autobusu per stepes;
 • Buvusi sostinė

Kazachstanas – didžiulė šalis, su beribiais negyvenamais plotais, stepėmis, be žalumos, be gyvenviečių. Nuo miestelio iki miestelio – šimtai kilometrų, o vaizdas už automobilio lango nesikeičia valandų valandas. Beprotiškas karštis vasarą ir dar didesnis šaltis žiemą.

Po žeme čia galima rasti visą Mendelejevo lentelę. Tai yra šios šalies turtas ir pragyvenimo šaltinis. Dabartinė sostinė Astana iki XX a. vidurio buvo apstatyta mediniais ir moliniais nameliais ir, tik tapus sostine, nuo 1998 m. mieste pradėjo augti neregėto dydžio, formų ir spalvų namai. Kontrastas tarp molinio namelio ir dangoraižio yra daugiau nei nuostabą keliantis. Tai verta pamatyti savo akimis.

Baikonure galioja Rusijos įstatymai, kalbama rusiškai, tad ir apyvartoje – rubliai. Miestelis primena sovietmetį – net ledų skonis ir popierėliai išliko tokie pat.

Baikonuro kosmodromas – pirmas ir didžiausias  pasaulyje kosmodromas, išnuomotas Rusijai. Tai didelė teritorija su kosminių laivų pakilimo aikštelėmis, administracinais pastatais, kosminių laivų angarais, muziejumi, astronautų ir aptarnaujančio personalo gyvenamais namais. Visas gyvenimas čia sukasi aplink „raketas“. Nuo paleidimo iki paleidimo. Net oras ir tas priklauso nuo „raketų“ – jai pakilus, oras taip pasikeičia, kad karščiausią dieną gali pradėti snigti. Kelias dienas gyvendami kosmodrome pajausite šio unikalaus miestelio dvasią, išgyvensite visą „raketos“ paleidimo procesą – nuo jos išstumimo iš angaro iki jos išnykimo danguje.

Muziejuje dažnai galima sutikti buvusius astronautus, pabendrauti su jais, nusifotografuoti ar paprašyti autografo, nusipirkti astronautams skirto maisto, iš arti apžiūrėti kosminio laivo kapsulę. Daugkartinio paleidimo kosminiame laive „Buran“ galima „pasimatuoti“ astronauto kėdę.

Astronautų išlydėjimas grojant dainai „Zemlia v iliuminatore“ daugelį nukels į vaikystėje matyti animacinį filmuką – tai dar labiau sustiprina įspūdį, kad nuo J.Gagarino skrydžio čia niekas taip ir nepasikeitė.

Atgalinis laiko skaičavimas, žemės dundesys, ugnis, dūmai ir garsas….garsas!.. vien dėl jo verta čia buvo trenktis! Kardinalaus ir staigaus oro pasikeitimo išgyvenimas.

Kelionės programa

1 diena – skrydis Vilnius –  Almata.

2 diena – ankstyvas atvykimas į Almatą. Trumpa ekskursinė programa po Almatą. Skrydis Almata – Kyzylorda. Kelionė autobusu į Baikonur.

Skrydis į Kyzylordą. Kelionė autobusu į Baikonuro kosmodromą. Vėlyva vakarienė ir naktis Baikonuro astronautų bendrabutyje.

3 diena –Baikonur.

Pusryčiai. Iš angaro į starto aikštelę transportuojamos raketos lydėjimas ir vertikalaus raketos užtvirtinimo stebėjimas. Ekskursija po Baikonuro miestelį. Turgus, suvenyrai. Vakarienė ir nakvynė bendrabutyje.

4 diena – Baikonur.

Pusryčiai. Paleidimo aikštelės 250A apžvalga ir raketos nešėjos „Energija“ valdymo punktas. Pietūs. Baikonuro kosmodromo istorijos muziejus, kompleksas „Gagarino startas“, namas, kuriame gyveno Gagarinas ir Koroliovas, daugkartinio naudojimo kosminis erdvėlaivis „Buran“. Vakarienė ir nakvynė bendrabutyje.

5 diena –  Baikonur.

Ankstyvi pusryčiai. Astronautų rytinis pasisveikinimas grojant legendinei muzikai „Zemlia v iliuminatore“, jų išlydėjimas sveikatos patikrai. Pasižvalgymas po kosmodromą. Astronautų paskutinio raporto prieš startą išklausymas ir išlydėjimas skrydžiui. Raketos skrydžio stebėjimas. Ankstyva vakarienė ir nakvynė bendrabutyje.

6 diena – Baikonur – Kyzylorda – Astana.

Ankstyvi pusryčiai. Pervežimas autobusu į Kyzylordą. Skrydis Kyzylorda – Astana. Atvykimas į Astaną. Pietūs. Ekskursija po Astana miestą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena – labai ankstyvas skrydis Astana  – Vilnius.

Įskaičiuota

 • vidiniai skrydžiai;
 • nakvynės viešbučiuose;
 • maitinimas;
 • pervežimai;
 • ekskursijos;
 • leidimai į kosmodromą;
 • gidų paslaugos (anglų ir rusų kalba).

Neįskaičiuota

 • tarptautinis skrydis Lietuva-Kazachstanas-Lietuva (apie 500 €);
 • alkoholiniai gėrimai;
 • suvenyrai ir lauktuvės;
 • sveikatos draudimas.

Svarbi informacija

Kelionė įvyksta surinkus 10 žmonių grupę. Data derinama prie raketos paleidimo laiko.

Galerija

Transporto, maitinimo ir nakvynės paslaugos teikiamos ir apmokamos atskirai partnerių nustatyta tvarka.

Ekskursijas Baikonuro kosmodrome Organizuoja: Роскосмос

Ekskursijos dalyvių duomenis tvarko operatorius: Transavia

Grupės vadovas: Šarūnas Jasiukevičius
Код ЄДРПОУ 2871224113
Fizinio asmens ekonominės veiklos registracijos numeris: 20740000000030326

Transporto paslaugas teikia: Аэрофлот, LOT, Air Astana

Užpildytos registracijos formos pasiekiamos projekto partneriams. Atsiskaitymai vyksta tiesiogiai su projekto partneriais jų nustatyta tvarka.

Sužinok daugiau

Registruokis!

Šiuo metu konkrečios datos nėra.

Todėl registruokis ir apie šios kelionės artimiausią datą sužinok pirmas!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *