Černobylio zona Baltarusijoje.

Černobylio zona Baltarusijoje.

Kelionė mikroautobusu su viena nakvyne.
Kelionės data:
Registruokis ir kelionės datą sužinok pirmas!
Kelionės kaina:
Kaina asmeniui:

280

Sprogus Černobylio elektrinei į dangų pakilko radioaktyvių dulkių debesis. Vėjas išnešiojo dulkes radioaktyviomis medžiagiomis užteršdamas didžiules teritorijas. Ukrainoje susiformavmo vadinamasis vakarinis radiacinis pėdsakas, kuris nutyso bemaž 70 kilometrų į vakarus nuo elektrinės. Tačiau didžioji dalis, maždaug 80 procentų teršalų pasuko į šiaurę. Jų tik maža dalis nusėdo Ukrainoje. Didžioji dalis pasiekė Baltarusiją. Ukrainoje Černobylio zonos plotas 2600 kvadratinių kilometrų. Baltarusijoje evakuotos teritorijos sudaro 2100 kvadratinių kilometrų.
Iš tikrųjų radioaktyviomis medžiagomis buvo užteršta beveik ketvirtadalis Baltarusijos teritorijos. Tačiau Baltarusijai, kaip agrarinei valstybei, buvo per brangu atsisakyti žemės, todėl į Černobylio zoną pateko tik labiausiai užterštos vietos. Taip Baltarusijoje buvo suformuotas Polesės radiologinis draustinis. Kad neskambėtų labia baisiai ir negasdintų vietinių gyventojų teritorijos nepavadino evakuacijos zoną.

Baltarusijos Černobylio zona ilgą laiką buvo draudžiama oficialiai lankyti. Įleisdavo tik gamtą ir radiaciją tiriančius moklsininkus. Turistus pradėjo įleisti tik 2018 metais. Pirmieji suskubo baltarusai, vėliau buvo viena lenkų grupė ir tada mūsų – lietuvių. Baltarusijos Černobylio zonoje dar nėra nusistovėjusios lankymo tvarkos. Kiekvienas atvykęs turistas pasitinkamas su šypsena, nes ten dirbantis personalas pašalinius žmones mato labai retai. Dar daug kas leidžiama, ko negalima Ukrainos pusėje.
Atvykus į evakuacijos teritoriją pirmiausiai reikia apslankyti administracijoje, kur kartu yra ir muziejus. Ant sienos kabačiame žemėlapyje gauname pagrindinę informaciją kaip judėsime po teritoriją. Lydintis pareigūnas paaiškina, kad kelių išlikę labai mažai, todėl tenka važinėti ratais. Čia pat paaiškina radiacinės saugos taisykles. Visi privalo užsiregistruoti lankytojų knygoje, kuri atstoja ir patvirtinimą, kad visi suprato instruktažą.

Baltarusijos evakuotose teritorijose nerasime didelių miestų. Vos keli kaimai, ar nedidelės kaimo tipo gyvenvietės po kelis tūkstančius žmonių. Čia nėra tokių įspūdingų objektų, kai elektrinė Pripetės miestas ar Duga antena. Tačiau čia dar turistų nenuvaiksčiotos vietos, čia galima rasti gerai išsilaikiusių nepaliestų kaimų. Į kai kuriuos namus mes žengsime pirmieji po 30 metų pertraukos.

Laukiniai žvėrys Radiologiniame draustinyje yra įprastas dalykas. Čia gyvena apie 10% visos Baltarusijos stumbrų populiacijos. Yra viena laukinių Prževalskio arklių kaimenė, daugybė briedžių, elnių. Kartais ekskursijos metu galima sutikti net vilkų. Meškų yra, bet jųs sutikti dar neteko.

Kadangi Baltarusijos zonos pusė dar nepritaikyta turizmui, ten įvažiuoti savo transportu draudžiama. Ekskursija vyksta zonos paskirtu kariniu transportu – mikroautobusais UAZ (“Buchanka”).

 

Transporto, maitinimo ir nakvynės paslaugos teikiamos ir apmokamos atskirai partnerių nustatyta tvarka.
Ekskursijas Černobylio zonoje Organizuoja: міністэрства па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь
Адміністрацыя зон адчужэння і адсялення
Ekskursijos dalyvių duomenis tvarko operatorius: Петр Филон
Grupės vadovas: Šarūnas Jasiukevičius
Код ЄДРПОУ 2871224113
Fizinio asmens ekonominės veiklos registracijos numeris: 20740000000030326
Užpildytos registracijos formos pasiekiamos projekto partneriams. Atsiskaitymai vyksta tiesiogiai su projekto partneriais jų nustatyta tvarka.

Kelionės programa

1 diena

05:00 Išvykimas iš Kauno

07:00 Lietuvos -Baltarusijos sienos kirtimo punktas

12:00 Pietūs pakeliui (kavinėje)

~15:00 Atvykstame į Choiniki. Įsikuriame viešbutyje.

16:00 Išvykstame apžiūrėt evakuotų priezonės kaimų.

19:00 Vakarienė.

 

2 diena

08:00 Pusryčiai

08:30  Persėdam į zonos transportą

09:00 Atvykstame į zonos kontrolės postą Babčin. Biurokratiniai formalumai

9:00 -19:00 Ekskursija Černobylio zonoje.

19:30 Atvykstam vakarienei į Choiniki.

20:00 Išvykstam namo

3 diena

03:00 Grįžtam į Kauną

 

Grafikas preliminarus, gali keistis priklausomai nuo eilių ant sienų ir gamtinių sąlygų.

D.U.K.

1. Kiek kainuoja?

280 EUR

2. Noriu važiuot, ką daryt?

Sekti naujienas www.fabebook.com/praeitieszvalgas ir užsiregistruoti kai bus skelbimas apie renkamą grupę. Arba registruotis formoje čia.

3. Kokia tvarka?

Registruojantis per www formą sistema atsiųs ko reikia registracijai.
Registracija tvirtinama tik gavus pavedimą.

4. Kokių dokumentų reikės?

Popierinio paso, Baltarusijos vizos ir vairuotojo pažymėjimo. (ID kortelė, studento pažymėjimas, pensininko pažymėjimas ar nuolatinis autobuso bilietas netinka).

5. Vizų nereiks?

Reikės. Visi užsiregistravę gaus pakvietimą, su kuriuo galės gauti Baltarusijos vizą.

6. Ar ekskursija gali būti atšaukta?

Taip dar nebuvo, bet teoriškai įmanoma. Jei taip atsitiks – pinigai bus grąžinti.

7. Kodėl galima vykti tik nuo 18 metų?

Černobylio zonos administracija nustatė tokias taisykles. Gali būti dėl to, kad bręstančiam organizmui radiacija žalinga, bet tiksliai nežinau. Be to vairuot reikės.

8. Ar radiacija nepavojinga? Ar turėsime dujokaukes ir specialius kostiumus?

Černobylio zonoje, turistų lankomose vietose radiacinis fonas yra normalus. Kai kur kelis ar kelias dešimtis kartų didesnis nei mums įprastas, tačiau lankymo metu nebus sukaupta pavojinga dozė. Vidutiniškai nebus daugiau nei skrendant lėktuvu. Jokių specialių priemonių nereikės. Ekstremalai galės kelis žingsnius žengti į šalį ir gauti kelis šimtus kartų daugiau. Dar nei vienas nenupliko ir nuo vėžio nemirė. Ir nešvyti tamsoje. Ar žmonos/draugės nesiskundžia, atsakyt negaliu. Manim nesiskundžia.

9. O kaip su maistu?

Į kainą įskaičiuota dvi vakarienės ir vieni pusryčiai. Kitu maistu teks pasrūpinti patiems.

10. O miegosim?

Viena nakvynė viešbutyje Choiniki mieste.

11. Apranga ir avalynė. Ar reikia turėti specialius drabužius, ar juos reikės išmesti?

Apranga turi būti patogi, nevaržanti judesių, pagal sezoną. Neturi būti atvira. Ilgos kelnės, ilgos rankovės ir uždari batai. Išvažiuojant visi bus tikrinami. Radioaktyvūs daiktai konfiskuojami ir utilizuojami. Jei zonoje laikysitės instrukcijų – drabužiai nebus užteršti radioaktyviomis dulkėmis ir jų išmesti nereikės.

12. Kodėl drabužiai ir avalynė uždari?

Kad ant kūno ir į kūno ertmes nepatektų radioaktyvių dulkių. Šiaip jų nėra, bet maža ką…

13. Ar galima fotografuoti/filmuoti. Ar radiacija nepakenks įrangai?

Filmuot ir fotografuot galima visur.  Tokia radiacija tikrai nepakenks.

13. Ar galima eiti į pastatų vidų?

Oficialiai negalima, bet zonoje nuotykiai neprognozuojami.

14. Ar galima lipti ant pastatų stogų?

Griežtai negalima, bet…

15. Kokio dydžio grupė?

8 -9 žmonės mikroautobuse

16. Ar galima važiuoti savo transportu?

Galima. Automobilyje tik reiks palikti dvi vietas lydinčiam pareigūnui ir gidui. Atviromis transporto priemonėmis (kabrioletu, motociklu, dviračiu, arklio traukiamu vežimu) zonoje naudotis draudžiama. Dėl kainos ir visų detalių teirautis feisbuke fabebook.com/praeitieszvalgas

17. Ar galima patekti į Černobylio zoną savarankiškai, be grupės ir lydinčio pareigūno?

Griežtai draudžiama. Ten radioaktyvu. Lankymui tinkamas yra tik turistinis maršrutas. Kitur radiacija vis dar yra pakankamai aukšta. Yra tikrai labai pavojingų vietų. Be to Černobylio zonoje jau daugiau kaip 30 metų draudžiama medžioklė. Laisvai veisiasi ne tik laukiniai arkliai, briedžiai ir šernai, bet taip pat ir lūšys, vilkai ir meškos.

Visa zonos teritorija aptverta spygliuota tvora. Ją saugo ginkluoti policijos pareigūnai, sukarinta apsauga, nacionalinės gvardijos kariai ir pasieniečiai. Černobylio zona ribojasi su valstybine siena su Baltarusija, todėl visa teritorija yra pasienio ruožas. Strateginiai branduoliniai objektai, tokie kaip elektrinė, branduolinių atliekų saugyklos, saugomi papildomai ir bausmės už patekimą į juos yra rimtos.

Jei Pasitikite savo fiziniu pasirengimu ir neabejojate, kad miškais sugebėsite nueiti 120 km iki zonos epicentro ir atgal, jei nebaisu patekti į aukštos radiacijos zoną, jei nebaisu sutikti laukinius žvėris ir kriminalinius elementus, jei galvojate, kad sugebėsite neįkliūti pareigūnams, jei manote, kad sugebėsite rasti neradioaktyvaus geriamo vandens ir saugią vietą nakvynei, tuomet sėkmės!
Jei ne, dėl kainos ir visų detalių teirautis feisbuke fabebook.com/praeitieszvalgas

18. Ka reikės turėti kelionėje:

1. Proto
2. Pasą
3. Vairuotojo pažymėjimą
4. Baltarusijos vizą.
5. Metalinį puodelį arbatai (nebūtina)
6. Žibintuvėlį (patogiau „ciklopas“)
7. Fotoaparatą (nebūtina)
8. ~30 eurų maistui pakeliui ir lauktuvėms

Įskaičiuota

Transportas

Nakvynė

3 x maitinimas

Lietuviškai kalbančio gido paslaugos.

Lydintis Černobylio zonos pareigūnas.

Leidimai patekti į Černobylio zoną.

Ekskursija Černobylio zonoje.

Spec. transportas Černobylio zonoje

Neįskaičiuota

Baltarusijos viza

Maistas/užkandžiai

Alkoholis

Svarbi informacija

Vyksta tik pilnamečiai

Reikia galiojančio paso (ID kortelė netinka)

Būtina Baltarusijos viza

Galerija

Registruokis!

Šiuo metu konkrečios datos nėra.

Todėl registruokis ir apie šios kelionės artimiausią datą sužinok pirmas!

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *