Angelo šešėlis šalia senosios Zapyškio bažnyčios

Žinomi rašytiniai šaltiniai liudija, jog pirmą kartą Zapyškio bažnyčia paminėta 1562 m. Užsimenama, jog bažnyčią galėjo pastatyti Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, tačiau neturima jokių įrodymų.
XVI a. pabaigoje bažnyčia buvo apleista, kaip manoma, dėl kilusios maro epidemijos. XVII a. pradžioje remontuota. 1744 ir 1763 m. bažnyčia vėl taisyta. XVIII a. prie bažnyčios pagrindinio fasado buvo pristatyta medinė varpinė. Labiausiai bažnyčia nukentėjo 1812 m. Napoleono kariuomenės žygio į Rusiją metu. Čia buvo įrengtos arklidės.
Išaugus Zapyškio miestelio gyventojų skaičiui, bažnyčia tapo per maža ir 1901 m. bažnyčia buvo oficialiai uždaryta. 1902-1904 m. buvo išardyta akmeninė šventoriaus tvora, o 1905 m. ir varpinė.
Šiuo metu bažnyčia yra neveikianti, čia vyksta Pažaislio muzikos festivalio, kiti kamerinės muzikos koncertai, įvairūs renginiai.
Peržiūrėdamas šio objekto nuotraukas pastebėjau, kad kairėje bažnyčios pusėje esančių medžių šėšėliai panašūs į angelo siluetą. O gal angelas fotografavo…?

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *