Kauno tvirtovė

Kaunas nuo pat jo atsiradimo pradžios buvo karinis miestas. Prasidėjęs nuo Kauno pilies, plėtėsi į abi Nemuno ir Neries santakos puses suformuodamas gerai įtvirtintą gyvenvietę.

Kauno, kaip karinio miesto pozicijas įtvirtino  1882 metais pradėtos Kauno tvirtovės statybos.  Kuriant Kauno tvirtovę  buvo pastatytas ne tik fortų žiedas aplink miestą, bet ir daugybė visuomeninės ir karinės paskirties statinių pačiame mieste. Buvo nutiesti keliai ir geležinkeliai. Vėliau miestas plėtėsi aplink caro kariuomenės įrengtą infrastruktūrą. Daugybė miestiečių dirbo ne tik prie statybų, bet ir aptarnavo didžiulį skaičių atvykusių kareivių.

Pusė milijardo rublių. Tokia suma buvo skirta Kauno tvirtovės statybai. Didžioji dalis pinigų buvo išleista Kaune. Tokį finansinį impulsą gavo tuometinis miestas.

Kauno tvirtovė buvo skirta ne tik apginti Kauno miestą. Tai buvo visos Rusijos imperijos labiausiai į vakarus nutolęs gynybinis įtvrtinimas, turėjęs apsaugoti nuo polimo iš vakarų. Tuo metu tai buvo pats moderniausias, aprūpintas  naujausiais ginklais fortifikacijos įrenginys

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *