Kauno tvirtovės centrinis šaudmenų sandėlis

Baigus Kauno tvirtovės statybos etapą, 1910 metų spalio 22 d. ministras V. Suchomilovas asmeniškai aplankė Kauno tvirtovę. Patikrinimo išvadose buvo nurodyta, kad tvirtovės gynybinis pajėgumas yra labai silpnas. Viena iš priežasčių buvo nurodyta, kad dalis pagalbinių pastatų per menkai apsaugoti nuo bombardavimų. Jie buvo pastatyti iš raudonų plytų mūro.
To pasekoje, 1912 metais kairiajame Nemuno krante, aukštosios Fredos šlaituose, buvo pastatytas centrinis ginklų sandėlis. Skirtingai nuo ankstesnių parako sandėlių, šis statinys buvo įrengtas kalno gilumoje, iš viršaus apsaugotas daugiau nei 10 m žemių sluoksniu, turėjo 3 evakuacijos šachtas ir buvo pastatytas ne iš plytų mūro, o iš monolitinio betono. Sandėlyje veikė tam laikmečiui moderni ventiliacijos sistema, buvo generatorius, vandentiekio ir kanalizacijos įvadai. Autoriai generolas Obručevas, Zverjevas, Volbergas, pulkininkas P. Bertgoldtas

Komentarai

  1. Teko pabuvot čia prieš kletea metų kai dar nebuvo jokios apsaugos ir t.t. Reiks perkratyt kompą, tikrai buvo daug nuotraukų padaryta, gal pasiseks rast ir pasidalint.:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *