Regenwurmlager – didžiausia požeminė karinė struktūra

Regenwurmlager – didžiausia požeminė karinė struktūra

Kelionės data:
Birželio 07 - birželio 09
Kelionės kaina:
Kaina asmeniui:

325

Regenwurmlager, pagal vokiečių kariuomenės strateginius planus, turėjo apsaugoti nuo netikėto puolimo iš rytų. Tai buvo svarbiausias Vokietijos atramos taškas įrengtas Lenkijoje, nes šioje vietoje yra trumpiausias kelias nuo senos į Berlyną. Pagal planą gynybiniai įtvirtinimai turėjo būti 110 km ilgio. Fortifikacijos sistema turėjo būti labai tvirta, galinti atsilaikyti netgi prieš branduolinę bombą, todėl jos pagrindas buvo 40 metrų gylyje. Kai kur, po kalnais, gylis siekė netgi 80m. Sistemą sudarė paviršiuje esantys įvairaus dydžio ir paskirties bunkeriai, apginkluoti haubicom, minosvaidžiais ir kulkosvaidžiais. Viską apjungė požeminių tunelių sistema. Tunelių sistemos pagrindas – vienas centrinis tunelis, einantis per visą 110 km ilgio gynybinę liniją, su atsišakojimais į kiekvieną bunkerį. Po žeme taip pat buvo elektrinės, tiekiančios energiją į bunkerius, sandėliai, ligoninės, fabrikas gaminantis lėktuvų dalis. Judėjimui ir transportavimui visoje tunelių sistemoje buvo naudojamas siaurasis geležinkelis. Vagonus traukdavo elektriniai traukiniai. Sistemos centre įrengta geležinkelio stotis. Iš bunkerių į požemius nusileisti buvo galima laiptais arba elektriniais liftais.

Vokietija buvo per žingsnį nuo epinės, didžiausios per visą pasaulio istoriją požeminės karinės struktūros sukūrimo. 1938 metais, Hitlerio nurodymu projektas Regenwurmlager buvo nutrauktas. Priežastis – Hitleris turėjo planų ne gintis nuo Rusijos, o ją pulti, todėl gynybinės struktūros tapo nebeaktualios. Per penkis intensyvių statybų metus spėjo įgyvendinti tik 35% plano. „Tik“ yra labai sąlyginis vertinimas, nes tai yra 35 kilometrai požeminių tunelių, požeminė geležinkelio stotis, sandėliai, ligoninės ir daugybė bunkerių paviršiuje.

Prieš registruojantis, būtinai peržiūrėkite „Svarbi informacija“ skiltį!!! Vietų kiekis ribotas!!!

Atlikus registraciją, jei nematote automatinio laiško savo el. pašto pagrindinėje dėžutėje, būtinai pažiūrėkite SPAM dežutę. Paskutiniu metu dauguma laišku yra nukreipiami į SPAM’ą.

Kelionės programa

1 Diena (Penktadienis) – Važiavimas link Regenwurmlager

~9:00 – Išvystama iš Kauno ir važiuojama link Poznanės, Lenkija

Visą diena (apie 12 val.) važiuojama link viešbučio, esančio netoli patekimo į Regenwurmlager

~21:00 – Pasiekamas viešbutis ir įsikuriama.

 

2 Diena (Šeštadienis) – Apžiūrėjimas Regenwurmlager

~9:00 – Pusryčiai viešbutyje

10:00 – Išvykstame iš viešbučio ir keliaujama link patekimo į Regenwurmlager. Pasiekus patekimą, leidžiames į požeminę struktūrą, kurioje praleisime apie 5 val. Būtinai reikės pasirūpinti maistu t.y. pietus turėsime Regenwurmlager 🙂

15:00 – Išeiname iš požeminės strūktūros, persirengiame ir tuomet keliaujame į mažesnę Regenwurmlager dalį, kurioje turėjo slėptis karininkai.

15:30 – Atskiroje dalyje nusileidžiam į bunkerį ir apžiūrime aplink esančius objektus. Užtrunkame apie 1,5 val.

17:00 – Pajudame iš Regenwurmlager link viešbučio.

18:00 – Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

 

3 Diena (Sekmadienis) – Pasiekiame Kauną

~8:00 – Pusryčiai viešbutyje ir išvykas į Kauną.

20:00-21:00 – Pasiekiamas Kaunas ir kelionės pabaiga.

Įskaičiuota

 • Pervežimas pirmyn ir tagal;
 • 2 nakvynės viešbutyje su pusryčiais;
 • Lietuviškai kalbančio vedlio paslaugos;
 • Pagrindinės Regenwurmlager dalies aplankymas;
 • Vizitas apžiūrint atskirą sistemos dalį ir kitus išlikusius objektus esančius šalimais;
 • Profesionalios grupės vadovo paslaugos.

Neįskaičiuota

 • Maistinimas visos išvykos metu (išskyrus pusryčiai viešbutyje)

Svarbi informacija

 1. Išvyka yra EKSTREMALI! Bus praleidžiama apie 4-5 val. po žeme, todėl jei bijote uždarų patalpų, jaučiate neramumą patalpose, kurios yra po žeme ir pan. – nesiregistruokite;
 2. Išvykos metu bus einama apie 20 km. Būtinai įvertinkite savo fizines galimybes;
 3. Užsiregistravus ir gavus registracijos patvirtinimą, pasirūpinkite atitinkama apranga – šiltais rūbais, neprašlamais batais (geriausiai, kad būtų aukšti) ir pirštinėmis. Tai yra esminiai dalykai, jei reikės daugiau, bus pateikta visa informacija po registracijos;
 4. Visiems važiuojanties reikia turėti prožektorių, geriausiai kuo galingesnį! TELEFONO PROŽEKTORIUS NĖRA TINKAMAS!
 5. Reikalingas pasas arba ID kortelė;
 6. Važiuoti gali tik pilnamečiai.

Galerija

Paslaugos teikiamos ir apmokamos atskirai partnerių nustatyta tvarka:
Visa kelionė yra vykdoma Międzyrzecki Rejon Umocniony, Pniewo 1, 66-300 Miedzyrzecz.
Užpildytos registracijos formos pasiekiamos projekto partneriams. Atsiskaitymai vyksta tiesiogiai su projekto partneriais jų nustatyta tvarka.

Sužinok daugiau

Registruokis!

  Komentarai

  1. Tomas parašė:

   Teko būti! tik važiavom patys, lindom per nesamoninga tokį įėjimą. Bet žiauriai patiko. nerealiai viskas atrodo, išlindęs dar kurį laiką negali atsigaut nuo to ką matčiau. tikrai verta aplankyti. kitamet varysiu vėl, nes nebaigiau tyrinėti visų fortų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *