Šaltojo karo pėdsakais Latvijoje

Šaltojo karo pėdsakais Latvijoje

Kelionės data:
Gegužės 25 - gegužės 26
Kelionės kaina:
Kaina asmeniui:

185

Keliaukime atgal į praeitį aplankant sovietinę Latviją! 2 dienų, savaitgalio išvykoje, aplankysime objektus, išskirtinius visam Baltijos šalių Sovietiniame blokui!

Pirmąją kelionės dieną pamatysime 8 pagal dydį pasaulyje radio teleskopą Sovietų armijos pavadinta “Zviozdočka” – Žvaigždutė. 32 metrų skersmens ir 600 tonų sveriantis radiolokatorius RT-32 kartu su dviem mažesnėmis antenomis buvo įrengtas netoli Baltijos jūros kranto esančiame Irbenės kaimelio miškuose Latvijoje. Stotis buvo naudojama KGB šnipinėti palydovinę komunikaciją tarp JAV ir Europos valstybių.

Tai buvo vienas paskutinių objektų iš kurių pasitraukė Sovietų armija po sąjungos žlugimo. Maža to, sovietų kariai netgi buvo gavę užduotį po išsikraustymo grįžti ir susprogdinti šį objektą, kaip tai padarė su radiolokatoriais Skrundoje. Tačiau Latvijos kariuomenė tam užkirto kelią.

Dabar visas kompleksas yra perduotas Ventspilio radioastronomijos centrui.

Po pažintinės programos Irbenės radio lokacijos stotyje, keliausime link Kolkos rago apžiūrėti vieno gražiausio gamtos stebūklo Latvijoje! Ten galėsite išvysti, kur dvi bangos „susimuša“ viduryje jūros!

Po trumpo sustojimo ir pietų, toliau keliausime į aplankyti paslaptingosios Ligatnės sanatorijos. Sanatorija buvo įrengta kalvotoje vietovėje, miškuose, toli nuo bet kokių didmiesčių ir pramonės objektų. Miestelyje stovėjo keletas daugiabučių skirtų aptarnaujančiam personalui. Pati teritorija buvo aptverta ir saugoma, o pro kontrolės postą galėjo pravažiuoti tik turintys specialius leidimus. Sanatorija buvo skirta aukšto rango sovietinės Latvijos veikėjams.

Tačiau viskas yra kur kas įdomiau… Sanatorija slėpė didžiausią iki šiol žinomą požeminį bunkerį Baltijos šalyse, kuris branduolinio karo atveju skirtas visai Latvijos komunistų valdžios “grietinėlei”. Tai turėjo būti centras skirtas vadovauti gyvenimui sugriautame ir radioaktyviai užterštame krašte.

Net 30 metų dauguma reabilitacijos centro darbuotojų, o juo labiau ligonių nieko nežinojo apie tai, kas slepiasi po jų kojomis – štai taip griežtai buvo įslaptintas šis objektas. O tie, kurie apie jį žinojo, buvo pasirašę niekam neatskleisti valstybės paslapties. Visa tai buvo šaltojo karo laikais, kai buvo pasiruošę branduoliniam smūgiui. Tiesa, sunku įsivaizduoti, kaip, artėjant priešo raketoms, tarybinės Latvijos vadovai per kelias minutes būtų įveikę 75 kilometrų atstumą nuo Rygos iki slėptuvės Ligatnėje. Todėl galima manyti, kad bunkeris būtų galėjęs pasitarnauti, jei TSRS būtų puolusi pirma.

Ši vieta buvo paruošta taip, kad joje būtų galima išgyventi kelis mėnesius po branduolinio karo. Joje buvo oro valymo įrenginiai, deguonies atsargos, įrengta vandentiekio bei kanalizacijos sistema, tiesioginis ryšys su Kremliumi, tarybiniams laikams būdinga valgykla ir miegamieji. Dėmesio verti ant sienų kabantys galimų įvykių planai ir žemėlapiai, vaizduojantys, kas atsitiktų sugriuvus Latvijos hidroelektrinių užtvankoms.

Mes ne tik aplankysime šią kadaise buvusią ypač slaptą sanatoriją bei bunkerį esantį po ją, tačiau ir pernakvosime, kur kadaise Sovietų Latvijos grietinėlė mėgavosi gamtą ir poilsiu.

Atlikus registraciją, jei nematote automatinio laiško savo el. pašto pagrindinėje dėžutėje, būtinai pažiūrėkite SPAM dežutę. Paskutiniu metu dauguma laišku yra nukreipiami į SPAM’ą.

Kelionės programa

1 diena – Išvykimas link Irbenės radioteleskopas ir sustojimas Kolkos rage

08:00 – Išvykimas link Latvijos. Pakeliui trumpi sustojimai poilsiui;

13:30 – Pasiekiame Irbenės radioteleskopą, kuris yra aštuntas pagal dydį pasaulyje. Objekte turėsime 1,5 valandos pažintinę ekskursiją, kuria praves vietinis gidas, kartu su grupės vadovo vertimu į Lietuvių kalbą.

15:00 – Išvykimas iš Irbenės link Kolkos rago, pietūs prie Kolkos rago.

16:30 – Išvykimas iš Kolkos rago link Ligatnės.

21:30 – Atvykimas į Ligatnę ir apsistojimas viešbutyje. Laisvas laikas.

2 diena – Ligatnės bunkerio apžiūrėjimas, Rygos uosto aplankymas ir kelionė atgal į namus

09:00 – Pusryčiai;

10:00 – Nusileidimas į Ligatnės bunkerį ir pažintinė 1,5 valandos ekskursija;

12:00 – Išėjimas iš bunkerio;

12:30 – Susiruošimas ir pajudėjimas link Ligatnės uolų;

13:00 – Atvykstama į Ligatnės uolas, apžiūrime ir paskui keliaujama link namų;

~19:00-20:00 – Baigiama išvyka.

Įskaičiuota

 • Transportas pirmyn/atgal;
 • Įėjimas į Irbenės radioteleskopą su pažintine ekskursija;
 • Sustojimas apžiūrėti Kolkos rago;
 • Nakvynė Ligatnės reabilitacijos centre su pusryčiais;
 • Ekskursija po Ligatnės bunkerį;
 • Sustojimas apžiūrėti Ligatnes uolas;
 • Lydėjimas visos išvykos metu.

Neįskaičiuota

 • Maistas per pietus ir užkandžiai/gėrimai kelionės metu.

Svarbi informacija

 • Reikalingas pasas arba ID kortelė, kad galima būtų įvažiuoti į Latviją.

Galerija

Paslaugos teikiamos ir apmokamos atskirai partnerių nustatyta tvarka:
Visa kelionė yra vykdoma Ltd. Rehabilitation Centre “Ligatne”, Registration Nr. 40003273506, Latvija.
Užpildytos registracijos formos pasiekiamos projekto partneriams. Atsiskaitymai vyksta tiesiogiai su projekto partneriais jų nustatyta tvarka.
Sanatorijos Latvijoje paslaptis

Kosminės žvalgybos stotis Irbenėje

Registruokis!

  Komentarai

  1. Vitalija parašė:

   Gal važiuojate pro Pasvalį? Jei teip, ar sustotumėte?

  2. Vitalija parašė:

   O iš kur išvažiuojate? Gal pro Pasvalį važiavimas?

  3. Jonas parašė:

   Ar gali vykti nepilnamečiai kartu?

  4. Jonas parašė:

   Ar nepilnamečiai gali vykti į šią kelionę?

  5. Roberta parašė:

   Sveiki,

   kada planuojate patikslinti išvykimo vietą?

   • Šarūnas parašė:

    Kelios dienos prieš kelionę

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *