Šaltojo karo pėdsakais

Šaltojo karo pėdsakais

Kelionės data:
Registruokis ir kelionės datą sužinok pirmas!
Kelionės kaina:
Kaina asmeniui:

55

Vienos dienos ekskursija prasideda 9 val. ryto Kaune.
Pietums – karinis maisto davinys iš Lietuvos kariuomenės rezervų. Ekskursija baigiasi 19-20 valandą.
Lankant objektus bus pateikiama reikšminga istorinė informacija ir detalizuojamos statinių funkcijos bei kitos reikšmingos detalės.

Tik šios ekskursijos metu Jūs turėsite galimybę ne per muziejaus stiklą pamatyti ir paliesti buvusius šaltojo karo laikotarpio itin slaptus karinius sovietinius objektus. Visi objektai autentiški, nei vienų jų aplinka nėra sutvarkyta ir pritaikyta civilizacijai. Jūs turėsite galimybę netgi rasti autentiškų artefaktų, patys išmatuoti radiaciją užterštuose objektuose.

Kelionės programa

1 objektas

Ryšininkų batalionas, skirtas aptarnauti branduolinių raketų bazes

Karinė dalis Nr. 75417. Apleista karinė bazė pakaunės miškų glūdumoje.
Iš Maskvos į šią bazę buvo siunčiamas signalas raketinės armijos komandiniam pulkui. Raketinė armija siųsdavo įsakymą divizijų štabams, signalas buvo priimamas radijo ryšio mazge ir perduodamas raketiniams pulkams, kurie paleidžia balistines raketas su branduolinėmis galvutėmis.
Objekte didžiulis dviejų aukštų požeminis angaras, šaudykla su galybe žemėje įstrigusių kulkų ir gilzių (bus galima prisirinkti).

2 objektas

Branduolinių raketų paleidimo bazė ir apleistas karinis miestelis

Važiuojant  link Kauno, užsuksime į vieną geriausiai išsilaikiusių raketinių bazių Karmelavoje.
Ilgą laiką šioje bazėje šeiminikauja medžiotojai. Bazė yra tarptautinio Karmėlavos oro uosto apsaugos zonoje, kur ūkinė veikla yra griežtai ribojama.
1962-01-08 tarnybai buvo perduotas Karmėlavos raketų bazės pirmasis batalionas, turėjęs dvi antžemines, raketų R-12 paleidimo aikšteles. 1962-02-10 aktyvią gynybą pradėjo antrasis batalionas turėjęs taip pat dvi raketų paleidimo aikšteles. Pirmasis batalionas tarnybą baigė 1989 m., antrasis – 1987m. Bazę kariškiai paliko 1990 m.
Bazė turi pagrindines tris teritorijas. Pagrindiniu keliu pravažiavus apie kilometrą gylyn į mišką yra antrasis saugumo perimetras ir įvažiavimas į kovinę bazės dalį. Prie įvažiavimo KPP (kontrolno propusknoj punkt) dešinėje kelio pusėje – sandėliai ir techninė sekcija – du požeminiai raketų surinkimo ir dalių saugojimo angarai. Angarų teritorija turi atskirą saugomą perimetrą ir KPP. Patekus į šią teritoriją kairėje pusėje matome propagandinių piešinių papuoštą atvirą pastatą. Angarai įrengti šiek tiek giliau, iš kiekvienos pusės saugomi dviejų kulkosvaidininkų bokštelių. Taip pat įrengtos papildomos požeminės sleptuvės personalui puolimo atveju. Kairėje pagrindinio kelio pusėje yra keturios raketų paleidimo aikštelės.

3 objektas.

Požeminis branduolinių galvučių surinkimo cechas

Itin slaptas ir ypatingai gerai saugomas objektas – branduolinių galvučių saugykla ir surinkimo bei techninio aptarnavimo cechas.
Dalinio teritorija buvo aptverta 3 pagrindinėmis tvoromis. Visa teritorija išraižyta siaurojo geležinkelio bėgiais, kurie veda beveik į kiekvieną bazės statinį. Nuo bazės iki Kėdainių aerodromo nutiestas betoninis kelias.
Prie įvažiavimo į bazę buvo įrengtas masyvus KPP (Kontrolno propusknoj punkt). Visoje bazės teritorijoje ypatingai geros kokybės, sunkiasvoriam transportui pritaikyti gelžbetoniniai keliai. Jų kokybė geresnsė nei kai kurių Kauno gatvių. Šalia kai kurių kelių išlikę gelžbetoniniai komunikacijų kanalai.
Bazėje buvo įrengti trys požeminiai angarai, vienas iš jų ypatingo saugumo, atskirame perimetre. Pastarasis angaras turėjo papildomą KPP ir jo teritorija buvo saugoma, saugomoje visos bazės teritorijoje. Požeminė branduolinių galvučių saugykla įrengta 70 m. kalno gilumoje, apsaugota masyviomis gelžbetoninėmis kontrukcijomis su švino plokščių intarpais ir kalno virš jo.
Transportui buvo skirtas įvažiavimas su penkiomis maždaug 1 metro storio metalinėmis, hermetiškomis, elektra valdomomis durimis. Žmonėms buvo skirtas įėjimas su dvejomis lenktomis durimis. Viduje yra kelios generatorinės, dvi didelės administracinės dalys. Pagrindinėje patalpoje yra bėgiai su žiediniais kreiptuvais į keturias saugyklas. Tai pat yra dvi techninio aptarnavimo salės – montažo cechai.
Bazė turėjo labai gerai išvystytą techninį padalinį, buvo įrengta keletas didelių angarų, antžeminių garažų.

Svarbi informacija

Dėmesio! Ši ekskursija yra ekstremali. Visi objektai yra apleisti. Galimas cheminio užterštumo ir traumų pavojus. Organizatoriai dės maksimalias pastangas Jūsų saugumui užtikrinti, bet jo negarantuoja.

Galerija

Registruokis!

Šiuo metu konkrečios datos nėra.

Todėl registruokis ir apie šios kelionės artimiausią datą sužinok pirmas!

Komentarai

 1. Žilvinas parašė:

  Sveiki, kur Kaune renkamės 9h?

  • Šarūnas parašė:

   po registracijos el paštu bus atsiųsta visa detali informacija

 2. Karolina parašė:

  Sveiki, galiu dalyvauti viena, jei man yra 17 metų?

 3. Nerijus parašė:

  Sveiki,vietu dar yra?

   • Nerijus parašė:

    Sveiki,kur kaune susitinkam 24d.?

 4. Kristina parašė:

  Labas vakaras. Planuojam dalyvauti kelionėje,esam iš Jonavos,o būtina atvykti į Kauną,ar galima pakeliui prisijungti?

  • Šarūnas parašė:

   Galima pakeliui iš Kauno į Karmėlavą,

 5. Ieva parašė:

  Iki kada galima registruotis?

 6. Auksė parašė:

  Laba, o gali dalyvauti kelionėje ir nepilnamečiai?

  • Šarūnas parašė:

   Labas, su suaugusių priežiūra gali.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *