Kodėl Keleriškių branduolinių galvučių saugykla neįtraukta į oficialius dokumentus?

DĖMĖSIO! Informacija surinkta iš keleto šaltinių. Oficialaus patvirtinimo nėra. Bazė nėra įtraukta nei į vieną oficialų dokumentą.

250 ha teritorijoje buvo 477 mobili technikos remonto bazė ir 1014 atskiras raketų parko divizionas. (karinis dalinys Nr. 54369 (kito šaltinio duomenimis 11807)). Dalinio teritorija buvo aptverta 3 pagrindinėm tvorom. Visa teritorija išraižyta siaurojo geležinkelio bėgiais, kurie veda beveik į kiekvieną bazės statinį. Nuo bazės iki Kėdainių aerodromo nutiestas betoninis kelias.
Prie įvažiavimo į bazę buvo įrengtas masyvus KPP (Kontrolno propusknoj punkt). Visoje bazės teritorijoje ypatingai geros kokybės sunkiasvoriam transportui pritaikyti gelžbetoniniai keliai. Jų kokybė gerensė nei kai kurių Kauno gatvių. Šalia kai kurių kelių išlikę gelžbetoniniai komunikacijų kanalai.
Bazėje buvo įrengti trys požeminiai angarai, vienas iš jų ypatingo saugumo, atskirame perimetre. Jis turėjo papildomą KPP ir buvo saugoma teritorija, saugomoje visos bazės teritorijoje. Požeminė branduolinių galvučių saugykla įrengta 70m kalno gilumoje, apsaugota masyviomis gelžbetoninėmis kontrukcijomis su švino plokščių intarpais ir kalno virš jo. Transportui buvo skirtas įvažiavimas su penkiomis maždaug 1 metro storio metalinėmis, hermetiškomis, elektra valdomomis durimis. Žmonėms patekti buvo skirtas įėjimas su dvejomis lenktomis durimis. Viduje yra kelios generatorinės, dvi didelės administracinės dalys. Pagrindineje patalpoje yra begiai su žiediniais kreiptuvais į keturias saugyklas. Tai pat yra dvi techninio aptarnavimo salės –montažo cechai. Dėmėsį traukia neįprastos patalpos su stikliniais liukais į nedidelę, maždaug 1 metro aukščio palėpę su ventiliacijos kanalais. Pagal išlikusius gigantiškus keramikinius izoliatorių likučius galima tik spėlioti apie bazės naudojamos elektros energijos sunaudojimą. Jis išties turėjo būti įspūdingas.
Viename iš techninių angarų kažkas įsirengė žaidimų ir laivalaikio leidimo erdvę. Pritempta visokio šlamšto, metosi muzikos instrumentai. Šiame angare radiacinis fonas 50% didesnis nei lauke, tačiau normos neviršija.
Bazė turėjo labai gerai išvystytą techninį padalinį, buvo įrengta keletas didelių angarų, antžeminių garažų.

Branduoline tarybine tematika yra išleista keletas knygų su žemėlapiais ir bazių sąrašais: 2004 metų B.Čėsnos, L.Avulienės, K.Aliulio leidinys „Lietuvos branduolinė praeitis“, G.Surgailio monografija „Rusijos kariuomenės išvedimas 1990-1993“ bei dar keletas brošiūrų ir ataskaitų. Tačiau Keleriškių bazė nėra įtraukta nei į vieną iš leidinių. Susidaro įspūdis, kad apie šią vietą nutylima sąmoningai… Kodėl? Atsakymo neturiu.

Komentarai

 1. A B parašė:

  Ten buvo visai ne saugykla, o programavimo stotis, apsaugota ne 3 tvoromis o 8 su signalizacija, kuri pranesdavo kuriame perimetre ir kas vyko.. ir apskritai idomu paskaityti apie tai ka rasot kuomet zinai viska tiksliau. Ten tarnavo senelis tad jei kas domina tai daugiau info is dar gyvu tarnavusiu pabandykit paieskot

 2. Klemas Miskovaikas Hitman parašė:

  Baze priklauso man ir mano dedems. Ten as dariau tusus. Ten as 3 metus pragyvenu. Poto nusibodo kadangi subrendau. Poto apvoge. Tada liekanas issiveziau ir vartus taip pat .
  Tada Ileidau ukininka su 5 000 tonu siaudu . Kadangi vartus isveziau. O jis patingejo naujus isikelti. Viskas BURN ON FIRE. taiva jei kam ko reik as visados ant rysio 863448471 Vytautas. P.s. pradzioj sms’u praneskite . BOOM

 3. Gedas parašė:

  Nes daug ieskojau ir nerandu kaip ten patekti

 4. Gedas parašė:

  Gal galite kur tas iejimas i pozemines saugyklas?

  • Praeities žvalgas parašė:

   Koordinatės neskelbiamos. Bet galiu duoti užuomina: saugykla yra dešinėje kelio pusėje neįvažiavus į pačią bazė teritoriją.

  • koniukas parašė:

   Sveikas misko broli. Butu idomu po miska pasivaiscioti. Galetum pravesti ekskursija. Senei jau labaj buvome susitike 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *