Kompiuterinis žaidimas realybėje. LARP S.T.A.L.K.E.R.

LARPG (iš angl. live action role-playing game ‘gyvo veiksmo vaidmenų žaidimas’) – tai žaidimas vaidmenimis, kurio dalyviai patys atlieka visus arba didžiąją dalį savo personažo veiksmų.

Prieš vykdami į žaidimą, dalyviai perskaito jo taisykles ir su žaidimo meistrais suderina savo personažą. Personažas kuriamas atsižvelgiant į veiksmo vietą ir žaidimo pasaulį. S.T.A.L.K.E.R. pasaulis yra realioje sovietinėje apleistoje raketinėje bazėje. Imituojama yra postapokaliptinis pasaulis po Černobylio elektrinės sprogimo. Veiksmas vyksta įsivaizduojamoje evakuotoje Černobylio zonoje. Iš tiesų nėra sudėtinga tai įsivaizduoti, kuomet žaidimui skiriama keletas kvadratinių kilometrų. Vykdant įvairias personažų paskirtas užduotis tenka nupėdint ne vieną dešimtį kilometrų.

Žaidimas šiek tiek primena vaidinimą teatre ar kine, tačiau LARP žaidėjų veiksmai beveik visada yra improvizuojami. Kaip ir stalo žaidimuose, LARP svarbus skirtumas tarp buvimo „personažo kailyje“ (in – character, IC) ir buvimo „savimi“ (out – of – character, OOC). Didžioji dauguma veiksmų LARPe atliekami in – character. Kai žaidėjas kalba ar veikia ne kaip personažas, jis turi vienaip ar kitaip perspėti kitus žaidėjus.

Žaidimo personažai  gali mirti. Miręs personažas privalo apsirengti ryškios spalvos liemenę ir eiti į gyvybių atstatymo vietą.

Veiksmas vyksta keletą parų. Per tiek laiko galima visiškai atitrūkti nuo realybės. Aš pabuvęs vieną dieną jaučiausi kaip grįžęs iš kitos dimensijos. Kalbėjau su kitais žaidėjais, kurie „zonoje“ praleido keletą parų. Pasakojo, kad po to, grįžę į realų pasaulį kurį laiką nebežino kaip elgtis 🙂

Žaidimą Lietuvoje organizuoja: https://www.facebook.com/groups/deepsand.org/

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *