Sanatorija „Liva“. Kemeri, Latvija.

1975 Latvijoje, Jūrmalos priemiestyje Kemeri buvo pradėtos grandiozinės sanatorijos statybos, kurios truko 10 metų. Tuomet poilsio ir reabilitacijos kompleksas buvo vienas didžiausių apylinkėse ir buvo pavadintas „Latvija“. Du dvylikos aukštų blokai vienu metu galėjo sutalpinti 1200 poilsiautojų. Metiniai pajėgumai buvo 140 tūkstančių poilsiautojų.
Kompleksas buvo skirtas TSRS komunistų partijos grietinėlei. Visa(!) elektronika buvo japoniška, o sienos buvo iškaltos raudonmedžiu. Pirmieji du sanatorijos aukštai buvo skirti pramogoms, SPA procedūroms, o gydymui – viršutinis aukštas. Tarp gyvenamųjų ir pramoginių aukštų buvo įrengtas papildomas aukštas garso izoliacijai. Šiame aukšte gyvendavo personalas, kurio būdavo virš 150 žmonių. Komplekse taip pat buvo įrengta pilnai funkcionuojanti ligoninė, tam atvejui, jei komunistų partijos senukai neatlaikytų intensyvios sveikatos atstatymo terapijos.
1988 metais sanatorijos pavadinimas buvo pakeistas į „Liva“. Po TSRS griūties pakeitė keletą savininkų, tačiau nei vienas jų neišrado formulės,kaip kompleksą paversti rentabiliu. Latvijos nepriklausomybės pradžioje šį gigantą uždarė.

Komentarai

  1. Jonas parašė:

    O kur tiksliai randasi sis pastatas?

    • Šarūnas parašė:

      Kemeri mieste Latvijoje

  2. mano patiko labiausiai is visu temu ir kitos…………

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *