Černobylio zona. Lietuviški dokumentai slaptame objekte.

Beklaidžiodamas Černobylio zonoje viename iš apleistų butų, buvusiame slaptame kariniame miestelyje Černobylis -2, aptikau lietuviškus dokumentus. Černobylis-2 buvo slaptas uždaras karinis miestelis, kuriame gyveno kariai su šeimomis, kurie aptarnavo užhorizontinę lokacinę anteną „Duga“. Įspūdinga,, beveik kilometro ilgio ir 300 metrų aukščio antena buvo skirta aptikti amerikiečių paleistas raketas. 

Karinis miestelis Černobylis-2 žemėlapiuose buvo pažymėtas kaip pionierių stovykla. Patekima į jį buvo galimas tik su specialiais leidimais. Ne tik patekimas, bet ir privažiavimas prie teritorijos buvo draudžiamas atsitiktiniams asmenims. 

Kariniame miestelyje buvo keletas daugiabučių pastatų, veikė mokykla, vaikų darželis, buvo parduotuvė, karininkų kultūros rūmai su kino sale. Svečiams apgyvendinti buvo pastatytas viešbutis. 

Aptikęs lietuviškus dokumentus labai nustebau. Anksčiau nebuvo pasirodę jokios informacijos, kad šiame slaptame dalinyje dirbo lietuviai. Paskelbiau feisbuke apie radinį ir tą pačią dieną, mane susirado dokumentų šeimininkų dukra. Pasirodo, kad Liudvikas Krupodesas buvo pirmasis visos bazės vado pavaduotojas. Susitikome perduoti rastus dokumentus ir nuotraukas. Šiek tiek papasakojo apie gyvenimą slaptame miestelyje. Tiesa, nedaug. Matyt vis dar laikosi neegzistuojančiai valstybei duotos priesaikos. 

Komentarai

  1. vidmantas tarbiejevas parašė:

    noreciau y pripiete cernobely kiek butu tiksli kaina paveziuj 5 6 asmenims jai galite parasykite y el pasta vid0706@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *