Černobylio zona. Vairuojam patys.

Černobylio zona. Vairuojam patys.

Kelionės data:
Registruokis ir kelionės datą sužinok pirmas!
Kelionės kaina:
Kaina asmeniui:

250

Kelionė į Černobylį.

Vienos dienos ekskursija Černobylio zonoje.

Kiek žmonių yra matę, kaip atrodys pasaulis po apokalipsės? Nedaug. Bet pakeliauti laiku – 30 metų atgal ir, nedrįstu prognozuot, kiek į priekį – gali beveik kiekvienas.

Černobylio zona – 2600 kv.km plotas,  kur daugiau nei prieš 30 metų įvyko globali katastrofa. Pasivaikščiojimas mieste, kur kažkada dirbo ir gyveno beveik 50 tūkstančių žmonių, tiesiogine prasme -prisilietimas prie radioaktyvios istorijos kiekviename apleistame bute, mokykloje, vaikų darželyje.  Palikti asmeniniai žmonių daiktai, automobiliai, prekės parduotuvėse -neeilinis įspūdis.  Vieta, kur kažkada iškrito mirtini kiekiai radioaktyvių dulkių, kurios išvijo žmones, tačiau nenugalėjo gamtos.

Ekskursija Černobylio zonoje yra viena iš  gyvenimo kelionių. Žmonės apie ją pasakoja draugams, vaikams ir anūkams. Kiekviena padaryta nuotrauka taps istorine.

Diena Černobylio zonoje leis pasijusti tarsi Strugackių romano herojumi ar žaidimo S.T.A.L.K.E.R. personažu. Postapokaliptinė atmosfera ir neprognozuojami nuotykiai – garantuota!

Ekskursijoje:

 • Dytiatki kontrolės postas, dokumentų patikra ir patekimas į zoną.
 • Černobylio zonos „sostinė“ Černobylis.
 • Avarijos likvidavime dalyvavusios technikos muziejus Černobylio mieste.
 • Paminklas Leninui ir teismo rūmai, kuriuose buvo teisiami avarijos kaltininkai Černobylyje.
 • Leliov kontrolės postas ir patekimas į 10 kilometrų zoną.
 • Radiolokacinė antena Duga -2. Beveik 1 kilometro ilgio ir 150 m aukščio Šaltojo karo statinys. Pamatysime anteną iš visų pusių, kontrolės, mokymo, transporto ir kitus pastatus.
 • Beveik visiškai palaidotas Kopači kaimas su nelegalių Zonos lankytojų-  Stalkerių baze. Pamatysime paliktos technikos kapines ir rasime iš reaktoriaus išmestą „karštąją dalelę“.
 • Nebaigti statyti 5 bei 6 reaktoriai ir jų aušinimo kaminai. Įspūdingos nuotraukos kaminų viduje.
 • Šiltu metų laiku pamaitinsime žuvis gyvenančias reaktorių aušinimo kanaluose.
 • Černobylio atominė elektrinė ir sprogusio reaktoriaus sarkofagas iš 200 m atstumo.
 • „Rudasis miškas“, kuriame po avarijos nusėdo didžiausias kiekis radioaktyvių medžiagų.
 • Pripetės krovininis uostas su įspūdingais kranais.
 • Didžiausias Europoje miestas vaiduoklis Pripetė, kuriame iki avarijos gyveno beveik 50 tūkst žmonių. Mieste praleisime iki 4 valandų. Aplankysime miesto prieplauką, ligoninę, kino teatrą, muzikos mokyklą, centrinę aikštę, kultūros rūmus, viešbutį „Polesė“, vykdomąjį komitetą, atrakcionų parką, mokyklą, baseiną, kalėjimą, policijos nuovadą ir vaikų darželį. Jei leis aplinkybės – gyventojų butus.
 • Pripetės mieste esančios technikos kapinės.
 • Gamykla „Jupiter“, kurioje iki avarijos buvo gaminami komponentai juodosios dėžėms, o po avarijos kuriami likvidacijoje dalyvavę robotai.
 • Selfis su reaktoriaus grafito bloku.
 • Naminės degtinės „Holirkos“ degustavimas

Kiekvieną išvardytą objektą mes aplankome. Ne tik pravažiuojame pro šalį ir pamatome pro automobilio langą, bet ,daugeliu atveju net užeiname į vidų.

Ir dar daug nepamirštamų vietų!!!

 

Skirtingai nuo daugelio kelionių agentūrų siūlomų ekskursijų, mes į Černobylio zoną patenkame gerokai anksčiau –  9 valandą ryte. Atvykus dar prieš pasirodant visiems turistams nereikia stovėti eilėje kontrolės poste ir patikrinimo procedūra užtrunka vos keliolika minučių. Atvykę 10 val ar vėliau turistai stovi eilėje kontrolės poste keletą valandų ir į zoną patenka 11 ar net gerokai po 12 valandos.
Vizito metu nestojame paklausyti graudžių istorijų prie kiekvieno paminklo, negaištam kelių valandų brangaus laiko turistams skirtoje valgykloje. Laiką leidžiame klajodami postapokaliptinio pasaulio tyruose.
Išvykstame valanda vėliau nei visos turistų grupės. Černobylio zonoje praleidžiame 10 valandų. Visą tą laiką tyrinėjam objektus.  Per vieną dieną mes pamatome daugiau, nei įprastai turistai pamato per dviejų dienų turą.

Kelionės programa

o1 diena

07:00 Išvykimas iš Kauno

11:00 Pietūs pakeliui (kavinėje)

17:00 Lenkijos-Ukrainos sienos kirtimo punktas

Laukiam eilėje patekt į Ukrainą.

2 diena

21:00 Įvažiuojam į Ukrainą. Pasikeičiam pinigus į Grivinas. Vakarienė kavinėje (ukrainietiški barščiai).

00:00 Jei iki tol viskas pagal planą – stojam nakvynei. Dvivietis kambarys kainuoja apie 20 eur.

06:00 Išvažiuojam iš viešbučio

08:30  Sustojam pakeliui pavalgyt SAVO maisto. Ten civilizacijos nėra 🙂

09:00 Atvykstame į zonos kontrolės postą Dytiatky. Biurokratiniai formalumai

9:00 -19:00 Ekskursija Černobylio zonoje.

19:30 Išvykstam iš Černobylio zonos

23:00 vakarienė pakeliui (kavinėje)

3 diena

00:00 Lenkijos-Ukrainos sienos kirtimo punktas

05:00 Įvažiuojam į Lenkiją

10:00 Pusryčiai pakeliui (kavinėje)

15:00 Atvykimas į Kauną

D.U.K.

1. Kiek kainuoja?

250 EUR

2. Noriu važiuot, ką daryt?

Sekti naujienas www.fabebook.com/praeitieszvalgas ir užsiregistruoti kai bus skelbimas apie renkamą grupę.

3. Kokia tvarka?

Išsiaiškinus kad dar yra vietų: atsiųsti savo vardą, pavardę, gimimo datą, paso numerį, bei pervesti avansą. Parašysiu kur.
Registracija tvirtinama tik gavus pavedimą.

4. Kokių dokumentų reikės?

Popierinio paso ir vairuotojo pažymėjimo. (ID kortelė, studento pažymėjimas, pensininko pažymėjimas ar nuolatinis autobuso bilietas netinka).

Ukrainoje išduoto draudimo liudijimo nuo COVID-19 infekcijos. Aš viską sutvarkysiu, papildomai kainuos 20 eur.

5. Vizų nereiks?

Nereikės. Važiuojam per Lenkiją (ES, Šengenas), o su Ukraina yra pasirašyta bevizio rėžimo sutartis.

6. Ar ekskursija gali būti atšaukta?

Taip dar nebuvo, bet teoriškai įmanoma. Jei taip atsitiks – pinigai bus grąžinti.

7. Kodėl galima vykti tik nuo 18 metų?

Černobylio zonos administracija nustatė tokias taisykles. Gali būti dėl to, kad bręstančiam organizmui radiacija žalinga, bet tiksliai nežinau. Be to vairuot reikės.

8. Ar radiacija nepavojinga? Ar turėsime dujokaukes ir specialius kostiumus?

Černobylio zonoje, turistų lankomose vietose radiacinis fonas yra normalus. Kai kur kelis ar kelias dešimtis kartų didesnis nei mums įprastas, tačiau lankymo metu nebus sukaupta pavojinga dozė. Vidutiniškai nebus daugiau nei skrendant lėktuvu. Jokių specialių priemonių nereikės. Ekstremalai galės kelis žingsnius žengti į šalį ir gauti kelis šimtus kartų daugiau. Dar nei vienas nenupliko ir nuo vėžio nemirė. Ir nešvyti tamsoje. Ar žmonos/draugės nesiskundžia, atsakyt negaliu. Manim nesiskundžia.

9. O kaip su maistu?

Organizuoto maitinimo nebus. Pirksime greitus užkandžius pakeliui degalinėse. Atvykus prie Černobylio zonos perimetro miške pavalgysim savo pasiimto maisto.

10. O miegosim?

Pakeliui vairuosim/miegosim pasikeisdami. Mikroautobuse. Vairuos visi. Jei pasiseks greitai kirsti sieną, stosim miegoti motelyje. Papildomai kainuoja 10 eur už vietą dviviečiame kambaryje.

11. Apranga ir avalynė. Ar reikia turėti specialius drabužius, ar juos reikės išmesti?

Apranga turi būti patogi, nevaržanti judesių, pagal sezoną. Neturi būti atvira. Ilgos kelnės, ilgos rankovės ir uždari batai. Išvažiuojant visi bus tikrinami. Radioaktyvūs daiktai konfiskuojami ir utilizuojami. Jei zonoje laikysitės instrukcijų – drabužiai nebus užteršti radioaktyviomis dulkėmis ir jų išmesti nereikės.

12. Kodėl drabužiai ir avalynė uždari?

Kad ant kūno ir į kūno ertmes nepatektų radioaktyvių dulkių. Šiaip jų nėra, bet maža ką…

13. Ar galima fotografuoti/filmuoti. Ar radiacija nepakenks įrangai?

Filmuot ir fotografuot galima visur, išskyrus 4-ojo reaktoriaus aikštelę ir kontrolės postus. Instrukcijas paaiškinsiu vietoje. Tokia radiacija tikrai nepakenks.

13. Ar galima eiti į pastatų vidų?

Oficialiai negalima, bet zonoje nuotykiai neprognozuojami.

14. Ar galima lipti ant pastatų stogų?

Griežtai negalima, bet…

15. Kokio dydžio grupė?

8 -9 žmonės mikroautobuse

16. Ar galima važiuoti savo transportu?

Galima. Automobilyje tik reiks palikti dvi vietas lydinčiam pareigūnui ir gidui. Atviromis transporto priemonėmis (kabrioletu, motociklu, dviračiu, arklio traukiamu vežimu) zonoje naudotis draudžiama. Dėl kainos ir visų detalių teirautis feisbuke fabebook.com/praeitieszvalgas

17. Ar galima patekti į Černobylio zoną savarankiškai, be grupės ir lydinčio pareigūno?

Griežtai draudžiama. Ten radioaktyvu. Lankymui tinkamas yra tik turistinis maršrutas. Kitur radiacija vis dar yra pakankamai aukšta. Yra tikrai labai pavojingų vietų. Be to Černobylio zonoje jau daugiau kaip 30 metų draudžiama medžioklė. Laisvai veisiasi ne tik laukiniai arkliai, briedžiai ir šernai, bet taip pat ir lūšys, vilkai ir meškos.

Visa zonos teritorija aptverta spygliuota tvora. Ją saugo ginkluoti policijos pareigūnai, sukarinta apsauga, nacionalinės gvardijos kariai ir pasieniečiai. Černobylio zona ribojasi su valstybine siena su Baltarusija, todėl visa teritorija yra pasienio ruožas. Strateginiai branduoliniai objektai, tokie kaip elektrinė, branduolinių atliekų saugyklos, saugomi papildomai ir bausmės už patekimą į juos yra rimtos.

Jei Pasitikite savo fiziniu pasirengimu ir neabejojate, kad miškais sugebėsite nueiti 120 km iki zonos epicentro ir atgal, jei nebaisu patekti į aukštos radiacijos zoną, jei nebaisu sutikti laukinius žvėris ir kriminalinius elementus, jei galvojate, kad sugebėsite neįkliūti pareigūnams, jei manote, kad sugebėsite rasti neradioaktyvaus geriamo vandens ir saugią vietą nakvynei, tuomet sėkmės!
Jei ne, dėl kainos ir visų detalių teirautis feisbuke fabebook.com/praeitieszvalgas

18. Ka reikės turėti kelionėje:

1. Proto
2. Pasą
3. Vairuotojo pažymėjimą
4. Vieną litrą vandens
5. Metalinį puodelį arbatai (nebūtina)
6. Žibintuvėlį (patogiau „ciklopas“)
7. Fotoaparatą (nebūtina)
8. ~30 eurų maistui pakeliui ir lauktuvėms, 10 eur nakvynei viešbutyje, 20 eur draudimui nuo COVID -19 viruso.

Įskaičiuota

 • Lietuviškai kalbančio gido paslaugos.
 • Lydintis Černobylio zonos pareigūnas.
 • Leidimai patekti į Černobylio zoną.
 • Ekskursija Černobylio zonoje.

Neįskaičiuota

 • Maitinimas.
 • Alkoholis.
 • Suvenyrai ir lauktuvės.
 • Nakvynė (papildomai 10 eur vieta dviviečiame kambaryje)
 • Draudimas nuo COVID -19 viruso. (Papildomai 20 eur)

Svarbi informacija

Važiuoja tik pilnamečiai. Reikia galiojančio PASO (ID kortelė netinka).

Galerija

 

Transporto, maitinimo ir nakvynės paslaugos teikiamos ir apmokamos atskirai partnerių nustatyta tvarka.
Ekskursijas Černobylio zonoje Organizuoja: DAZV (Державне агентство України з управління зоною відчуження, Код ЄДРПОУ 37536183)
Ekskursijos dalyvių duomenis tvarko operatorius: TOV Gamma Travel (ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ГАММА ТРЕВЕЛ” Код ЄДРПОУ 42303554)
Grupės vadovas: Šarūnas Jasiukevičius Код ЄДРПОУ 2871224113 Fizinio asmens ekonominės veiklos registracijos numeris: 20740000000030326
Užpildytos registracijos formos pasiekiamos projekto partneriams. Atsiskaitymai vyksta tiesiogiai su projekto partneriais jų nustatyta tvarka.

Sužinok daugiau

Registruokis!

Šiuo metu konkrečios datos nėra.

Todėl registruokis ir apie šios kelionės artimiausią datą sužinok pirmas!

Komentarai

 1. Jaroslav parašė:

  Sveiki, tai taip supratau kad neturint vairuotojo pažymėjimo Man ten važiuoti ne galima?

 2. Deimantas parašė:

  Laba diena noreciau pasiteirauti apie kelione Kiek laiko pries reiketu issipirkti ir koio dydzio yra keliaujanciuju grupes? Noretume organizuotis kelione ir butume kokie 4 zmones.

  • Šarūnas parašė:

   Avansą pervesti reikia iki kol yra vietų. Grupės dydis apie 20 žmonių.

 3. Justinas parašė:

  Sveiki,
  Ar būtù galimybė pasinaudoti šiuo kelionės pasiūlymu turint 18 metù, bet neturint vairuotojo pažymėjimo?

  • Šarūnas parašė:

   ne. Be vairuotojo pažymėjimo vairuoti draudžia įstatymai.

  • Paulius parašė:

   Sveiki, norėčiau pasiteirauti apie patį kelionės būdą. Ar tai kelionė savo nuosavu automobiliu, važiuojant kolonoj, su kitais dalyviais? Ar kažkaip kitaip?

   • Šarūnas parašė:

    Kelionė mikroautobusais

 4. Lina parašė:

  Sveiki, norėčiau pasitikslinti ką reiškia kelionė “be nakvynės” 🙂

  • Šarūnas parašė:

   Reiškia, kad programoje nakvynė motelyje nenumatyta. Stosim pamiegot jei liks laiko 🙂

 5. Mindaugas parašė:

  Kelionė tikrai superinė. Po visų perskaitytų knygų ir peržiūrėtų filmų apie Chernobylį, buvo verta gyvai išvysti visą tai kas įeina į šią programą. Šarūnas yra puikus gidas, kelionės metu visi mikriuke esantys net sustingdavo klausydamiesi jo pasakojimų per radiją. Jeigu toks “Praeities žvalgo” radijo kanalas būtų kasdien transliuojamas, bent jau man asmeniškai būtų dažniausiai klausomas. Dar kartą ačiū už įspūdžius, už kelionę, už fotografijas ir selfius ir už tikrai gerai praleistą laiką. Rekomenduoju! P.S. atsinaujinau ir įgūdžius vairavimo su mechaniniu automobiliu vairuojant per Ukrainą. 😀

  • Giedre parašė:

   Sveiki kas gali mane pasiimti prie jusu kompanijos ir visi kartu vaziuoti i ekskursija.?

   • Andrius parašė:

    Smagu

 6. Vycka parašė:

  Praeities Žvalgas aka Šarūnas Jasiukevičius yra superinis gidas. Jaučiasi jog megaujasi pasakodamas ir rodydamas įdomius faktus/vietas kitiems.
  Kelionė į Černobilį nei kiek neprailgo, buvo tikrai verta kiekviena minutė post-apokaliptinėje zonoje.
  Labai rekomenduoju nuvykti ir pamatyti kaip gali atrodyti miestas/pasaulis po didžiulės katastrofos.
  Dedu didžiulį pliusą Šarūnui ir beabejo keliavusiai komandai kartu. Manau tai nebuvo paskutinė kelionė kartu. AČIŪ

 7. Neringa parašė:

  Norėjau dar kartą padėkot už tokią gerą kelionę! Puikios emocijos vis dar nepaleidžia 🙂
  Planas tikrai dar pakartot tokią kelionę!
  Tiek pozityvo, juoko, įstabių vietų 🙂 leidžia pabėgti nuo kasdienės rutinos ir problemų visu šimtu procentų 🙂
  Nusikalus kaip šuo grįžau, bet smegenys dar nei po vienų atostogų nebuvo taip pailsėjusios 🙂
  Ačiū ačiū ačiū! Reiks kartot! Tik ne taip stipriai 🙂

 8. Gabija Čeledinaitė parašė:

  Ačiū abiems ekipažams, su kuriais spėjau susigyventi per tas 50 valandų. Ačiū rūkantiems už tas juokingas pertraukėles, ir nerūkantiems už galimybę kartu paburbėti ant pirmųjų. Ačiū fantastiškiems vairuotojams, kurių dėka galiu pasigirti, kad Ukrainos keliukuose 170 – visai nebaisus greitis. Ir už pasitikėjimą, mane prileidžiant prie vairo. Dar labai ačiū už visas kelyje išgirstas kelionių istorijas, ir motyvaciją beprotiškiems dalykams. Ypač tokiems kaip dujokaukės iš TEN parsivežimas (kitąkart ir aš išdrįsiu). Ir darbo biržos atstovams už pokalbius, jau seniai tiek nesijuokiau, džyzus, vyručiai, ar jūs kasdien tokie linksmi?

  Atskiras ačiū Šarūnui už visas asmenines istorijas ir inside-Chornobil jokes, kurie padėjo įsijausti ir leido patirti tą radiacinę dvasią. Ir dar jauduliuko pridėjo. Ypač fainos buvo išimtys iš tų griežtų taisyklių. Žodžiu, ačiū, kad nebuvo tai įprasta turistinė kelionė!!

  Iki greitų susitikimų!!

 9. Kipras Mancevičius parašė:

  Surreal. Visas trip’as kaip filmas Ypač Duga įspūdinga realybėj, nuotraukos šito neperduoda..

 10. Aleksandras Ševčenko parašė:

  Labai smagi kelionė gavosi, Duga paliko ypač didelį įspudį, gaila kad ja naikina, ir ateities keliautojai nebepamatys jos, džiaugiuosi kad aš dar spėjau. „Praeities žvalgas“ labai puikus gidas, linksmas, mėgstantis pašmaikštauti ir besirūpinantis kiekvienu savo grupes dalyviu. A+ įvertinimas.

 11. Tomas Puida parašė:

  Esu labai dėkingas, įspūdžiai nerealūs, o žymintis visą patirtį dienorašty, rodės, kad nebaigsiu. Aišku dėl pačios kelionės, gaila, kad taip trumpai, žinoma viską atperka jūsų charizma, įdomūs pasakojimai, šviežia sovietinės svajonės griuvėsių aura ir visi suteikti miesčioniški patogumai, kurių dėka kelionėj visiškai nepavargau. Pirmam pažintiniam kartui pats tas.

 12. Agnė Ruminaitė parašė:

  Neužmirštama kelionė (tikrai ne kiekvienam) į Černobilio zoną su geriausiai organizuotu vadovu-nuotykių ieškotoju ‪#‎Praeitiesžvalgas‬

 13. Virginijus Galdikas parašė:

  Vienas iš gyvenimo tikslų įvykdytas. Tiek metų buvo svajota apie šį objekta ir pagaliau as patekau į jį. Tiek skaityta, tiek info rinkta, atrodo žinai viską, bet patekus į zona vistiek apima tas keistas jausmas.
  Manau kad ne paskutini kartą aš zonoje, tad draugai kas norėtų prisijungti sekantį kartą?

 14. Šarūnas Brundza parašė:

  Štai jums mano ekstremaliausia gyvenimo kelionė. Kelionė į Černobilio atominės elektrinės avarijos zoną. Čia įvyko didžiausia žmonijos istorijoje branduolinė katastrofa. Šią vietą aplankyti svajojau daugiau nei 20 metų. Ir štai aš čia….

 15. Paulius Jančiukas parašė:

  Ši kelionė buvo kažkas nerealaus, nors ir spontaniškai sugalvota, bet pasiteisino daugiau nei 100proc. super kompanija, super vedlys, gera nuotaika, užpisančiai beribė Lenkija ir tiek daug potyrių. Buvo pasisemta daug kaušo galios, lipta į kranus ir kas svarbiausia ten tikrai jaučiasi ta apleistumo ir post-apokaliptinio pasaulio atmosfera.
  Tikrai rekomenduosiu draugams ir pažįstamiems nors ir normalūs į tokias keliones nevažiuoja!
  Didelis AČIŪ!

 16. Skirmantas Reičiūnas parašė:

  Vieta kur tikrai verta nuvykt. Kad ir kaip sunki kelionė. Bet vaizdas viską atperka ? Patyrimai ir netik ? Ne, nešvyčiu. Ne, vėžiu nesusirgau, plaukai nenuslinko (klausimas ar yra kam nuslinkt) O vėliau, radus laiko ir jėgų bus pratęsimas ? Žinau tik tiek. Smegenys atsijunginėja iš nuovargio. Bet viduje verdi entuziazmu ir tuo visu over excited!!!! ? Ir taip, ten vaidenasi ?

  • Deividas parašė:

   Laba diena, o kaip dėl vizos?

   • Šarūnas parašė:

    Į Ukrainą vizos nereikia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *