Rezervinė VRM vadavietė

Labai mažai kam žinomas buvęs slaptas objektas – požeminė rezervinė VRM vadavietė. Maždaug 600 kv.m. ploto požeminis statinys turėjo visą autonominiam veikimui reikalingą aprūpinimą. Patekimas per dvejus šarvuotus vartus, kurie įrengti požeminiam pasaže turėjo garantuoti saugų patekimą ir atsitraukimą. Vadavietė turėjo savo vandens gręžinį, kanalizavimo sistemą, gaisro gesinimo sistemą, oro vėdinimo sistemą. Tačiau mano dėmesį ypač patraukė gana neblogai išlikęs ryšio mazgas. Analogišką valdymo pultą jau esu matęs, bet rėlinės spintos šiame objekte išsilaikiusios bene geriausiai. Taip pat išlikęs ir radijo ryšio antenų bokštas. Objektas beveik visą laiką buvo privatus, todėl pavyko aptikti pilnos komplektacijos generatorių. Variklis, aušinimo sistema, net kuro bakai pilnai funkcionuojantys. Atrodo, kad reikia tik pakeisti akumuliatorius ir paspaudus mygtuką galingas dyzelinis generatoriaus variklis pradės veikti. Beje, generatorių suka laivo variklis. Neturėjau labai daug laiko nuodugniai apžiūrėt visą objektą, todėl radau tik dvejus evakuacijos liukus, bet manau, kad jų turėtų būti daugiau.

Rezervinė VRM vadavietė buvo maskuojama aukšto rango vidaus reikalų sistemos pareigūnų pasilinksminimo vieta – sodyba su pirtimi, pokylių sale, bei nedideliu viešbučiu. Pirmaisiais valstybės turto privatizavimo metais visas šis kompleksas pateko į privačias rankas. Dabar yra saugomas, todėl puikiai išsilaikęs.

Skaitytojo Vytauto Trakimo papildymas:

šis variklis buvo montuojams upiniuose buksyruose, bet priminis jo panaudojimas buvo tankuose. į laivyna pateko tik kiek atnaujinus, nes didžioji tėvynė šiems varikliams tegalėjo garantuoti 100 motovalandų gyvavimą. aišku, dėl modelio galiu ir klysti. bet tuose mažuose upiniuose buksyriukuose stovėdavo du tokie agregatai.

Komentarai

 1. nesakysiu parašė:

  Gal kada nors atvyksit ir į Tauragę ten taip pat buvo didelis zenitinių raketų kompleksas būtų įdomu sužinoti daugiau!

 2. ten tik du bunkerius zinau, bet kazkaip panasaus is tu nuotrauku nieko neradau

 3. Ina parašė:

  fuuuu….. net pajutau to rūsio smarvę 🙁 Dar iš vaikystės košmariškų pratybų

 4. Minde parašė:

  Seip tai sia objektas turetu buti priskirtas valstybes saugojimui taip kaip paveldas o ne privatizuotas, kazkas kazkur pakiso pinigu arba ten kazkas yra vertingesnio.

  • Praeities žvalgas parašė:

   Valstybei nėra jokios naudos iš tokių objektų, o saugoti ir eksploatuoti kainuoja.

 5. Gabrielius parašė:

  Galetum pasakyti kur mazdauk randasi?,nes viena toki pati obijakta zinau prie kazlu rudos ir dabar galvoju ar cia tas pats apie kuri pasakoji….

  • Praeities žvalgas parašė:

   Galiu tik pasakyti, kad šis objektas nėra prie Kazlų Rūdos

 6. v.pavardenis parašė:

  11–oje nuotraukoje (DSC03894) dešinėje pusėje esantis įtaisas su diskiniu numerio rinkikliu yra lauko telefonų komutatorius (П-194М1), 5–oje nuotraukoje (DSC03884) matoma kėdutė tampa pastarojo komutatoriaus dalis jį transpotuojant. 12–oje nuotraukoje (DSC03891) matoma koordinatinės automatinės telefonų stoties dalis.

 7. Reiketu toki objekta privatizuoti atgal ir atgaivinti.

 8. Edvinas parašė:

  Labai idomus straipsnis. Ar galima butu suzinoti kur randasi ir ar galyma ten apsilankyti ir apziureti savo akims sia vieta?

  • Praeities žvalgas parašė:

   Tai yra privatus objektas, esantis privačioje valdoje. Savininkas nepageidauja lankytojų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *